Історія створення і розвитку

Історія кафедри військової підготовки Сумського державного університету тісно пов’язана з історією створення Військового навчального закладу на Сумщині, яка невід’ємно зв’язана з ім’ям відомого мецената Івана Герасимовича Харитоненка, за кошти і ініціативи котрого був створений і 28 грудня 1899 року за рішенням Військової Ради введений в дію кадетський корпус.

Свого часу тут навчався і був випускником першого випуску відомий російський письменник, автор роману «Порт-Артур» О.Степанов.

Наказом Головного управління військово-навчальних закладів №367 від 14.12.1918 року створені 3-ті піхотні курси в Москві, якими і покладено початок існування Сумського артилерійського командного училища ім. М.В.Фрунзе. У 1943 році училище нагороджується першим орденом Червоного Прапора за мужність і героїзм випускників училища в роки Великої Вітчизняної війни. 52 випускники удостоєні звання Героя Радянського Союзу, а В.С.Петров і А.Г.Кравченко двічі вшановувалися цим званням. Два випускники удостоєні звання Героя Соціалістичної Праці.

За час свого існування училище по праву вважалось одним з найкращих військово-навчальних закладів на пост радянському просторі. Велика кількість випускників училища показали високий професіоналізм і небачену мужність під час Другої світової війни, проходження служби у складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані, виконуючи інтернаціональний обов’язок, а також в інших міжнародних військових конфліктах і миротворчих операціях, захищаючи інтереси Батьківщини, за що в різні часи училище було нагороджено двома орденами Червоного прапора.

25.07.95року Постановою Кабінету міністрів України училище було переформовано у Військовий інститут артилерії при Сумському державному університеті, а у березні 2003 року інститут реорганізовано у Військовий двічі орденів Червоного Прапора інститут ракетних військ і артилерії імені Богдана Хмельницького Сумського державного університету.

Підготовка офіцерів запасу з числа студентів в інституті розпочалася у 1996 році.

У зв’язку з реформуванням Збройних Сил України 31 серпня 2007 року Військовий інститут РВ і А було розформовано, а правонаступником підготовки офіцерів запасу, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2005 року №381 визначено - кафедру військової підготовки Сумського державного університету.