Новини - Оголошується набір на навчання

Оголошується набір на навчання

    КАФЕДРА ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ

Сумського державного університету оголошує конкурсний набір на навчання
за програмою підготовки офіцерів запасу в 2017 році


        Підготовка офіцерів запасу здійснюється за військово-обліковими спеціальностями:
- Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів, озброєних комплексами тактичних ракет;
- Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії;
- Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів самохідної артилерії;
- Бойове застосування військових частин і підрозділів протитанкових керованих ракетних комплексів;
- Бойове застосування військових частин і підрозділів артилерійської розвідки.
        Термін навчання 2 роки. Військова підготовка проводиться протягом одного навчального дня на тиждень або у строк від двох
до шести тижнів поточного семестру (навчального року).
        Громадяни можуть проходити військову підготовку за державним замовленням за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на утримання Збройних Сил України та інших військових формувань, або за рахунок коштів, які надходять від фізичних осіб як плата за послуги у галузі вищої освіти, пов'язані з військовою підготовкою (за контрактом).
        За рахунок коштів державного бюджету проходять військову підготовку громадяни, які мають вищий рейтинг за результатами конкурсного відбору та уклали відповідний контракт з Міністерством оборони України щодо зобов'язань про проходження військової служби громадянами України у Збройних Силах України після отримання первинного військового звання офіцера запасу та закінчення вищого навчального закладу.
         Студенти, які здобули або мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра, пройшли повний курс навчання з військової підготовки, склали випускний екзамен та Військову присягу на вірність Українському народові атестуються до офіцерського складу з присвоєнням первинного офіцерського звання "молодший лейтенант запасу".
        Вимоги до кандидатів на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу:
Військову підготовку за програмою офіцерів запасу можуть проходити громадяни України любої статі, які мають або здобудуть освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра станом на липень 2019 року (студенти всіх форм навчання, випускники ВНЗ), придатні до військової служби за станом здоров’я та моральними і діловими якостями.
        Зарахування студентів для проходження військової підготовки здійснюється за результатами конкурсного відбору та медичного огляду.
        Конкурсний відбір студентів включає:
оцінку рівня успішності навчання студентів;
професійно-психологічний відбір студентів;
оцінку рівня засвоєння студентами програми допризовної підготовки;
оцінку рівня фізичної підготовки студентів.

       ВІЙСЬКОВЕ ЗВАННЯ ОФІЦЕРА ЗАПАСУ НАДАЄ МОЖЛИВОСТІ:
1. Реалізувати права громадян України на рівні можливості у виборі професії шляхом здобуття додаткових знань, умінь і навичок, необхідних для належного виконання військового обов'язку в запасі у мирний час, обов'язків військової служби у воєнний час та для майбутньої професійної діяльності.
2. Маючі цивільну спеціальність за ОКР не нижче бакалавр та первинне військове звання офіцера запасу, працевлаштуватись в майбутньому на умовах контракту на посадах офіцерського складу Збройних Сил України, структур Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Державної фіскальної служби, Національної поліції та ін.
3. Громадяни, які отримають звання офіцера запасу звільняються від призову на строкову службу.

     ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ НА КВП СУМДУ В 2017 РОЦІ:
1. Військовослужбовці рядового складу, сержантського та старшинського складу, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, можуть проходити військову підготовку з урахуванням вимог пункту 173 положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України.
2. Можливість вступу осіб жіночої статі на всі військово-облікові спеціальності без обмеження кількості.
3. Планується в 2017 році додатково запровадити військову підготовку за державним замовленням за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на утримання Збройних Сил України та інших військових формувань.
4. Для громадян, які мають або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра та навчаються (проживають) за межами м. Суми навчальний процес проводиться методом 2-ох тижневих семестрових зборів на базі КВП СумДУ в спортивно-оздоровчому центрі «Універ», який розташований в санаторно-оздоровчій зоні м. Суми.
        Данні заходи плануються і погоджуються з керівниками ВНЗ і включають:
- організацію щоденного переїзду до місця проведення занять та в зворотному напрямку безкоштовно, за рахунок СумДУ;
- безкоштовне проживання в обладнаних з усіма зручностями житлових опалювальних корпусах по 4-10 осіб в кімнатах;
- організоване 3-и разове харчування в їдальні центру (за особистий рахунок 70-75 грн. за день перебування);
- організацію в поза навчальний час спортивно-розважальних та культурно-виховних заходів;
       Крім того програмою підготовки передбачено комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки на базі військової частини після опанування програми підготовки 1 року навчання терміном 3-х тижнів (червень-липень) та 30-и добового навчального збору наприкінці 2-го року навчання (серпень). Заходи навчального збору проводяться за рахунок Міністерства оборони України (проживання, харчування, забезпечення всіх видів занять).
5. Всі громадяни, які навчаються на КВПСумДУ мають можливість на пільгових умовах користуватись спортивними об’єктами та місцями відпочинку СумДУ (басейн, веслувальна база, човникова станція, пляж, лижна база зі спорядженням, лікувально-діагностичний центр медичного інституту СумДУ);

Детальна інформація про Правила прийому та Умови вступу:  http://kvp.sumdu.edu.ua/vstup.html  
Адреса: 40021, м. Суми, вул. Кондратєва, 165. Web-сайт: www.kvp.sumdu.edu.ua тел.(0542)62-83-15
E-mail: info@kvp.sumdu.edu.ua

18.01.2017 | Aдмин | Просмотров: 71 | Комментариев: 0

Вернуться назад