КАФЕДРА ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ Сумського державного університету оголошує конкурсний набір на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу в 2020 році

Термін навчання 2 роки. Військова підготовка проводиться на базі кафедри військової підготовки СумДУ протягом одного навчального дня на тиждень (для студентів ЗВО та громадян м. Суми) або у строк від двох (чотирьох) тижнів поточного семестру (навчального року) методом семестрових зборів (для студентів ЗВО та громадян інших міст) або методом дистанційної форми навчання (індивідуальним графіком) та комплексних практичних занять з вивчення курсу первинної військово – професійної підготовки після першого року навчання і навчального збору після другого року навчання.

Підготовка офіцерів запасу здійснюється за військово-обліковими спеціальностями:
– Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів, озброєних комплексами тактичних ракет;
– Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії;
– Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів самохідної артилерії;
– Бойове застосування військових частин і підрозділів протитанкових керованих ракетних комплексів;
– Бойове застосування військових частин і підрозділів артилерійської розвідки.

Громадяни можуть проходити військову підготовку за державним замовленням за рахунок коштів державного бюджету, або за рахунок коштів, які надходять від фізичних осіб як плата за послуги у галузі вищої освіти, пов’язані з військовою підготовкою (за контрактом).
За рахунок коштів державного бюджету проходять військову підготовку громадяни, які мають вищий рейтинг за результатами конкурсного відбору та уклали відповідний контракт з Міністерством оборони України щодо зобов’язань про проходження військової служби громадянами України у Збройних Силах України після отримання первинного військового звання офіцера запасу та закінчення вищого навчального закладу.
Студенти, які здобули або мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра, пройшли повний курс навчання з військової підготовки, склали випускний екзамен та Військову присягу на вірність Українському народові атестуються до офіцерського складу з присвоєнням первинного офіцерського звання “молодший лейтенант запасу”.
Після отримання звання офіцера запасу, громадяни не залучаються до призову на строкову службу (осіб рядового та сержантського складу) та мають можливість за власним бажанням працевлаштуватись для проходження військової служби на посадах офіцерського складу в підрозділах ЗС України та інших військових формувань (МВСУ, НПУ, ДСНСУ, ДПСУ, СБУ та інші).
Вимоги до кандидатів на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу: військову підготовку за програмою офіцерів запасу можуть проходити громадяни України (чоловіки та жінки віком до 43 років), які мають або здобудуть освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра станом на липень 2021 року (студенти всіх форм навчання, випускники ЗВО), придатні до військової служби за станом здоров’я та за моральними і діловими якостями.
Зарахування студентів для проходження військової підготовки здійснюється за результатами конкурсного відбору та медичного огляду.
Конкурсний відбір студентів включає:
оцінку рівня успішності навчання студентів;
професійно-психологічний відбір студентів;
оцінку рівня засвоєння студентами програми допризовної підготовки;
оцінку рівня фізичної підготовки студентів.
Детальна інформація про Правила прийому та Умови вступу наведені на сторінці “Умови вступу. У разі винекнення питань звертайтесь на кафедру військової підготовки.
Адреса: 40021, м. Суми, вул. Кондратєва, 165. тел.(0542)62-83-15
Web-сайт: www.kvp.sumdu.edu.ua тел.(0542)62-83-15